Фудбалски Савез Браничевског округа

Његошева 15 Л 11 П.Фах 94 12000 Пожаревац & Телефон 066-855-155-3 & Комерцијална банка 205-41648-80

Одржана седница ИО ФСБО

Редовна седница Извршног одбора ФС Браничевског округа – ресторан „Препород“ Забела 05.07.2023.

У среду 05.07.2023.године у ресторану „Препород“ у Забели одржана је редовна седница Извршног одбора ФС Браничевског округа. Седницом је председавао Александар Стојадиновић председник ФСБО. На седници су били присутни сви чланови ИО ФСБО. 

Извештаје о раду поднели су комесари свих такмичења под ингеренцијом ФСБО и доставили своје писане изваштеје о спроведеним такмичења у лигама ФСБО. После дискусије у којој су учествовали готово сви чланови ИО ФСБО, једногласно су усвојени извештаји: Дениса Перића и Југослава Перића (Браничевска окружна лига), Сретена Симића и Александра Илића (МФЛ Дунав), Жељка Богосављевића и Горана Милановића (МФЛ Млава), Љубише Станојловића (Лига млађих категорија ФСБО) и Весне Ђорђевић (Бараж и КУП такмичење ФСБО).  

Једногласном одлуком усвојен је Календар такмичења лига ФСБО за јесењи део првенства: 
– Браничевска окружна лига почиње 19/20.08.2023. а завршава се 18/19.11.2023. са 1 ванредним колом (5) 
– Међуопштинске лиге ФСБО почињу 26/27.08.2023. а завршавају се 18/19.11.2023. без ванредних кола.
– Лиге млађих категорија ФСБО почињу 09/10.09.2023.

Усвојене су Пропозиције такмичења ФСБО, Пропозиције баража ФСБО и Пропозиције КУП такмичења ФСБО за 2023/2024.годину. 
Донета је одлука да се Лиге млађих категорија ФСБО организују такмичења за следеће категорије: Кадети, Пионири и Петлићи и остављено је клубовима Окружне лиге да се изјасне у којој ће категорији да играју, упућен је јавни позив свим осталим заинересованим клубовима са територије ФСБО да се пријаве за неку од категорија или могу да пријаве више категорије, рок за пријаву је до 14.07.2023. године. 

Усвојен је састав лига ФСБО за такмичарску 2023/2024.годину:  

Браничевска окружна лига (16): Рудар Стамница, Поморавље Влашки До, Звижд Кучево, Рудар 2001 Костолац, Напредак Симићево, Шапине, Слога 1945 Велико Село, БСК 1931 Брежане, Сираково, Будућност Везичево, Железничар Пожаревац, Крилаш Ћовдин, Војвода Миленко Кличевац, Јасеновац Крепољин, Млава Братинац и Интеграл Батуша. 

МФЛ Дунав (14): Батовац, Борац Кленовник, Вихор Маљуревац, Млади Борац Мајиловац, Кумане, Полет Волуја, Житковица 2017 Житковица, Напредак Бубушинац, Бели Орао Брадарац, Напредак 1934 Набрђе, Дизел Баре, Земљорадник 1932 Трњане, Морава 1932 Пругово и Слога Топ Тополовник.

МФЛ Млава (14): Рудар Крепољин, Трговачки Петровац на Млави, Младост Крупаја, Раде Милошевић Дубочка, Задругар 1947 Табановац, Млава Мало Лаоле, Борац Вуковац, Победа 1953 Осаница, Јединство Смољинац, Полет С.Д. Суви До, БСК 1924 Божевац, Раднички Кнежица, Хомољац Жагубица и Црни Витез 1924 Калиште.

На основу предлога Градског/Општинских савеза са територије ФСБО усвојен је предлог делегата за листе под ингиренцијом ФСРЗС за такмичарску 2023/2024.годину.

Утврђена је квотна заступљеност делегата на лигама ФСБО за такмичарску 2023/2024.годину (на основу броја клубова по савезима) и наложено је савезима да до 21.07.2023.године доставе предлоге делегата на основу квотне заступљености и то: 
Браничевска окружна лига (24): Пожаревац 6, Петровац на Млави и Мало Црниће 4, Жабари 3, Велико Градиште, Жагубица и Кучево 2 и Голубац1. 
МФЛ Дунав (21): Пожаревац 10, Велико Градиште 5, Голубац и Кучево 3. 
МФЛ Млава (21): Жагубица и Петровац на Млави 7, Мало Црниће 5 и Жабари 2.

  

Руководство ФСБО – ресторан „Препород“ Забела 05.07.2023.